آموزش دوخت کت کوتاه با توصیه یادگیری بهتر خیاطی

آموزش-دوخت-کت-کوتاه-عروس--2

امروز با آموزش دوخت کت کوتاه برای لباس مجلسی و عروسی با شما همراه خواهیم شد. تا با دوخت آن مهارتی برمهارتهای هنر خیاطی خود بیفزاید. در بخش آموزش خیاطی که با تلاش سایت بانو آنلاین روز بروز در حال افزایش انواع مدلهای دوخت لباس زنانه و دخترانه است می توانید مدل های مورد علاقه خود را پیدا کنید. توجه داشته باشید که بیشتر این مدل ها دارای الگو می باشد که این الگوها باعث یادگیری بهتر هنر خیاطی می شود همان طور که در مطالب قبلی هم اشاره کردیم رمز موفقیت در خیاطی تلاش ،دقت ،ظرافت و سلیقه شماست .

 

مراحل دوخت این کت کوتاه را در ادامه دنبال کنید
از کنار گردن در بالاتنه پشت: نقطه ( B ← ۱ سانتیمتر ) داخل شده و از نقطه ( C ← ۵/۰ سانتیمتر ) پایین بیایید، هلالی پشت گردن جدید را با متر ایستاده ا

کت روی لباس عروس

مقدار پارچه مورد نیاز

یک متر و ۳۰ سانتیمتر پارچه عرض ۱۵۰ سانتیمتر از جنس ساتن

آستری ۶۰ سانتیمتر پارچه عرض ۱۵۰ سانتیمتر

یک-از الگوی اولیه بالاتنه مولر گرلاوین و یا متریک رولت کنید.

دو- پنس سرشانه و پنس کنفورماسیون را بسته و به پنس بزرگ زیر سینه منتقل کنید.

نکته: در صورتی که کت برش از کارور داشته باشد می‌توانید پنس‌ها را به داخل برش عصایی انتقال دهید.

سه- از کنار گردن در بالاتنه جلو: نقطه ( A ← ۱ سانتیمتر ) داخل شوید.

از کنار گردن در بالاتنه پشت: نقطه ( B ← ۱ سانتیمتر ) داخل شده و از نقطه ( C ← ۵/۰ سانتیمتر ) پایین بیایید، هلالی پشت گردن جدید را با متر ایستاده اندازه بزنید.

چهار- از نقطه A´ هلالی پشت گردن را مانند شکل بالا رفته و با زاویه قائمه ۳ سانتیمتر خارج شوید. از نقطه A´ به امتداد سرشانه نیز ۵/۲ سانتیمتر خارج شوید.

پنج- از زیربغل ( ۸-۷ سانتیمتر ) پایین آمده و هلالی یقه و برش گرد جلوی کت را مانند شکل طوری بهم وصل کنید که از نقطه ( F،E،D ) رد شود.

شش- در الگوی بالاتنه پشت: وسط پشت را روی تای باز قرار داده و از زیربغل ( ۸-۷ سانتیمتر ) پایین آمده و برش پشت کت را رسم کنید.

نکته یک: از خط پهلوی جلو و پشت گشادی را به میزان ۵/۱ سانتیمتر داخل شده و تنگ کنید.

نکته دو: در قسمت جلوی بالاتنه: سه عدد پنس لقی ۵/۰-۷۵/۰ سانتیمتر رسم کرده آنها را روی الگو ببندید و سپس هلالی جلوی کت (چون تغییر می‌کند) را مجدداً آرایش کنید.

آماده سازی الگوی آستین کت کوتاه

یک-از الگوی آستین ساده بدون چین رولت کنید و قد آستین را تا آرنج کوتاه کنید.

دو– برای چین سرآستین: دو ردیف چین به بلندی ( ۱۰-۸ سانتیمتر برای ردیف اول ) و بلندی ( ۱۴-۱۲ سانتیمتر، ردیف دوم ) درآورید. چون چین‌ها به صورت چین سوزنی در آورده شده‌اند گشادی آنها را ( ۲ الی ۳ ) برابر دور آرنج آستین تعیین کنید.

آموزش-دوخت-کت-کوتاه-عروس300

 

روش دوخت کت کوتاه

یک-به اندازه کت اصلی از پارچه آستری، آستر برش بزنید.

دو- رویه و آستر را از لبه و هلالی گردن به همدیگر دوخته و به طرف اصلی برگردانید.

سه- برای آستین احتیاج به آستری نداریم.

چهار- برای زیباتر شدن حالت پارچه می‌توانید از لایی حریر برای بالاتنه اصلی استفاده کنید.

طریقه رسم الگوی بالاتنه پشت کت یقه آرشال ایستاده

آموزش-دوخت-کت-کوتاه-عروس301

روش رسم الگوی یقه آرشال ایستاده کت کوتاه

نکته: دقت کنید که پس از بستن پنس لقی در قسمت جلوی کت هلالی آن را مجدداً آرایش کنید.

آموزش-دوخت-کت-کوتاه-عروس302

امید است این آموزش خیاطی برای شما هنرجو و کاربر عزیز مفید بوده باشد  .امروز ه با پیشرفت های روشهای آموزشی کار یادگیری بسیار آسان شده است، دیگر نیاز نیست برای آموزش و یاد گیری هنر مورد علاقه خود حتما باید سر کلاس ها ، در ترافیک ها وقت خود را تلف کنید. اگر واقعا به موضوعی علاقه دارید، می توانید با سرچ  عنوان آن در گوگل بقدری مطالب آموزشی درمورد آن پیدا کنید که نیازهای شما را برآورد کند. حتی اگر حوصله خواندن مطالب آموزشی را ندارید می توانید با استفاده از فایلهای تصویری که بصورت فیلم آموزشی تهیه شد در منزل در کنار خانواده با تهیه فیلم های آموزشی کار یادگیری را آغاز کنید.

مثلا اگر شما بخواهید فیلم های آموزش خیاطی را که توسط  بهترین مدرسین خیاطی ایرانی آموزش داده شده که کاملا ساده و روان و باکیفیت هستند می توانید این مجموعه آموزش خیاطی سیما عمرانی  را تهیه کنید . و در خانه تمام آموزش های مورد نیاز خود را فرا گیرید .موفق باشید.

درباره ی مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *