دسته بندي

                                                   

آموزش بافتنی

                   

/

                                       

آموزش طرز بافت ژاکت

LG_1355748129_fb76cfa913d6a7353730625c279d52e2

آموزش بافت ژاکت در بانو آنلاین

ابتدا کار را با ۷۴ دانه شروع کرده، ۵ سانتی متر، ۲ دانه از زیر، ۲ دانه از رو (کش باف) ببافید. سپس ۳۵ سانتی متر مدل ساده از رو بافته جهت حلقه آستین ۲+۲+۲+۳

وسایل مورد نیاز جهت بافت ژاکت:

۱ کلاف کاموای  ۱۰۰ گرمی
میل شماره ۵     نخ  دو لا
طرز بافت پشت ژاکت:
ابتدا کار را با ۷۴ دانه شروع کرده، ۵ سانتی متر، ۲ دانه از زیر، ۲ دانه از رو (کش باف) ببافید. سپس ۳۵ سانتی متر مدل ساده از رو بافته جهت حلقه آستین ۲+۲+۲+۳ دانه از هر طرف دانه کم کنید. سپس از ۴ رج بافته، ۲ دانه هم در این ۴ رج کم کنید.وقتی قد پشت ژاکت ۶۰ سانتی متر شد، دانه‌ها را کور کرده کار را تمام کنید.
جلوی ژاکت:
کار را با ۳۸ دانه شروع کرده، ۵ سانتی متر آن را مدل کش باف ببافید و در رج ششم ۱۸ دانه از رو، ۱ دانه از زیر، ۱ دانه از رو، ا دانه از زیر، ۱۸ دانه از رو و ۵ دانه از زیر، ۱ دانه از رو، این کش باف ۵ تایی را تا یقه ژاکت ادامه دهید، ببافید.
هر ۳ رج یکبار «۱ دانه روی» وسطی را از زیر ببافید، بدین ترتیب ۳ دانه از زیر در کنار هم پدید خواهد آمد. این مدل بافت را تا ۳۵ سانتی متر ادامه دهید، سپس جهت آستین کت ۲+۲+۲+۳ دانه کم کنید. در ۵۴ سانتی متری بافت جهت یقه ۸ دانه کم کنید و بعد تا سرشانه ۳ دانه دیگر کم کرده، دانه‌ها را کور کنید.
آستین ژاکت :
کار را با ۴۳ دانه شروع کرده، ۵ سانتی متر مدل کش باف ببافید. ۲۰ دانه از رو، ۱ دانه از زیر، ۱ دانه از رو، ۱ دانه از زیر، ۲۰ دانه از رو ببافید.
تا زیر بغل مدل یاد شده را بدون زیاد کردن به طول ۴۰ سانتی متر ادامه دهید. سپس ۲+۲+۲+۳ دانه از هرطرف جهت آستین کم کرده به کار ادامه دهید.
 تا سرشانه‌ها نیز ۶ دانه دیگرکورکنید، سپس کل دانه‌ها را کور کرده کار را تمام کنید.
یقه ژاکت :
از دور یقه تکه‌های جلو وپشت، ۸۸ دانه جدا کرده روی میل بیاندازید. ۲۰ سانتی متر ۲ دانه از زیر، ۲ دانه ازرو مدل کش باف ببافید در ۱۷ سانتی متری بافتتان ۴ دانه یکبار ۱ دانه را کور کرده ، جا دکمه باز کنید و سپس در رج بعدی بر روی آن سوراخ هایی که ایجاد شده ۱ دانه اضافه کرده، دوباره همان ۸۸ دانه را بدست آورده ببافید. وقتی بلندی یقه به ۲۰ سانتی متر رسید دانه‌ها را کور کرده کار را تمام کنید.
LG_1355748143_ab32ee93d38a4d934169acf2109967e5
منبع: کوک
مطالب مرتبط :
» آموزش بافت سارافون جیب دار
» آموزش بافتنی بافت حصيري نخودي ساده و برجسته
» آموزش بافت پلیور بچه گانه
» مدل لباس و ژاکت بافتنی طرحدار زنانه
» مدل ژاکت دخترانه و پسرانه برای خردسالان
برچسب ها :

, , , , , , , , , , ,

بدون دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟;
جديدترين مطالب