دسته بندي

                                                   

آموزش بافتنی

                   

/

                                       

داستان موفقیت: ۶ نکته از برترین کارآفرین زن عرصه تکنولوژی

9fa74543

خانم کاترین پارسنز در سال ۲۰۱۱،  Decoded را ابداع نمود که می توانست حتی به مبتدی ترین افراد کدگذاری را در عرض یک روز آموزش دهد . او در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه کارآفرین زن برتر دنیا از VeuveClicquot Business Woman Award   شد !

 منبع : فوربز

خانم کاترین پارسنز اولین شرکت خود (شرکت تبلیغاتی اسکارلت مارک) را در سال ۲۰۰۸ راه اندازی نمود در سال ۲۰۱۱، او  Decoded را ابداع نمودکه می توانست حتی به مبتدی ترین افراد کدگذاری را در عرض یک روز آموزش دهد. به عبارت دیگر، برنامه ای بنویسد که به کامپیوتر بگوید چه کاری انجام دهد به جای اینکه به یک حرفه ای برای انجام این کار وابسته باشد. لیست مشتریان قابل توجه این برنامه از شرکت های پر آوازه همچون گوگل، فیسبوک، نوکیا، بی بی سی، Ogilvy&Mather و Barclaycard گرفته تا سازمانهای غیرانتفاعی و آموزشی. این برنامه در لندن اجرا شده و اکنون نیز یک دفتر در منهتن نیویورک و هرجایی که تقاضایی وجود داشته باشد خدمات ارائه می کند: این کمپانی کلاسهایی در شانگهای، سنگاپور، هنگ کنک ، پالوآلتو و دوبلین برگزار کرده است. در سال ۲۰۱۳ کاترین پارسنز نخستین برنده جایزه نسل جدید VeuveClicquot گردید. این جایزه به کارآفرینان زن برتر دنیا اهدا می شود. بعلاوه او در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه زنان برتر در عرصه تکنولوژی و دیجیتال گردید، برنامه او در مجموعه تلگراف/توشیبا در مجموعه ۵ نوآوری برتر انگلستان به تصویر کشیده شد.

از خانم پارسنز پرسدیم که شما چگونه یک ایده به نظر غیر ممکن را طوری به مرحله عمل تبدیل کردید که تبدیل به یک کسب و کار موفق شود؟ داستان موفقیت و توصیه های او را در ادامه بخوانید :

رسیدن به اهداف نیازمند تلاش اند.

هیچ کسی تابحال در رشته ما شکست نخورده- و این بررسی روی بیش از ۵۰۰۰ نفر انجام گرفته است. من داشتم روی اختراعات دیجیتال کار می کردم و حس کردم که واقعا از زبان پشت پرده آن چیزی متوجه نمی شوم. من در زمینه زبانشناسی کار می کردم، لاتین و زبان یونان باستان یادگرفته بودم . آن زبانها دقیقا مثل کدهایی بودند که بایستی رمز گشایی می شدند. بخاطر همین می خواستم که کدنویسی را یادبگیرم و همین مساله روی بیشتر جنبه های زندگی ام تاثیر گذاشت. اما نمی توانستم یک سال برای یادگیری آن وقت بگذارم، می خواستم سریع یادبگیرم. برای من دقیقا همانند ماموریت غیر ممکن بود اما بعد از کارکردن با استیوهنری، که از شرکای کاری ام بود، احساس کردم که تاریکی از دنیای دیجیتال از بین رفت. می توانستم در عرض یک روز به اندازه یک سال کارکردن به تنهایی تمرکز کنم. وقتی که توانستم کدهای نرم افزار خودم را بنویسم بسیار احساس قدرت کردم.
قصد و نیت ما این نیست که همه آدمها برنامه نویس شوند، همه مردم هم نمی خواهند که برنامه نویس باشند- این مساله فقط در حد یک سواد دیجیتالی است. هر کسی می تواند و بهتر است که این زبان را بلد باشد چون چیزی است که واقعا به آنها کمک می کند. در حالیکه این یک کسب و کار زنانه شمرده نمی شود، می توان گفت که در این حرفه حدودا نیمی مردان و نیمی زنان مشارکت دارند. در امریکا و انگلستان زنان مشاغل مرتبط با تکنولوژی های روز را در سنین جوانی ترک می گویند. برای انجام این حرفه هیچ تفاوتی بین زن و مرد از لحاظ استعداد و توانایی نمی توان قائل شد. این یک تصور غلط است که چنین مشاغلی فقط مربوط به مردان است. کد نویسی ، ارتباط مستقیم با خلاقیت، مشارکت و همکاری و توانایی حل مساله دارد. حال چه یک کودک ۸ ساله باشید و یا اینکه رئیس هیات مدیره یک کمپانی بزرگ باشید، این یعنی آینده.

خود را از داخل لانه خرگوش بیرون بکشید!

” اولین کارم را در سن ۲۶ سالگی راه اندازی کردم و تکامل برنامه رمز گشای من به همان دوران بر میگردد. اگر سه سال قبل از من می پرسیدید که “دوست داری در آینده چه کاری انجام دهی؟” در آن هنگام شرکت اسکارلت مارک مثل نوزاد من بود و من فکر می کردم که باید به همان شرکت تکیه کنم. اما زمانی که با استیو هنری برخورد کردم ، احساس غیرقابل توصیفی در من بوجود آمد: حس کردم که به ناگاه یک تونل دیدم، چون فکر می کردم داخل لانه خرگوش گیرافتاده ام. از آن لحظه به بعد تمام روز و سرمایه ام را در راه این چالش گذاشتم. اطرافیانم همیشه به من می گفتند که به روال عادلی کاری خودم برگردم . خودم هم فکر نمی کردم که بتوانم بخاطر این ایده درآمدی بدست بیاورم. یک سال تمام روی برنامه ریزی و کاوش این رشته وقت گذاشتم که بیشتر از آن چیزی بود که فکر می کردم. در ابتدا مرا می ترساند اما بعد از مدتی یک اتفاق عجیبی افتاد: اولین جلسه را برگزار کردیم و فقط روی عجیب ترین و باورنکردنی ترین تحول شغلی دنیا تمرکز می کردیم. برای اینکه به درستی آن باور داشتیم و هنوز هم باورش داریم، ما این توجه عمیق و وسواسی را برای ایجاد کاملترین تجربه یادگیری دنیا صرف کردیم.

Kathry4534

تجارت شما به یک هدف نیاز دارد

” ما برای بازاریابی یا فعالیت تبلیغاتی پول زیادی صرف نکردیم و شاید این کار به نظر عاقلانه باشد: پس باید روی دلیل کارتان تمرکز کنید: به هدفتان فکر کنید، به این فکر کنید که چگونه می توانید با کارخود خدمتی به دنیا بکنید؟ حرف افرادی که در زمینه زبان های برنامه نویسی تحصیلات آکادمیک دارند فقط برای افرادی مثل خودشان قابل درک است اما زبان برنامه نویسی ما همانند یک کتاب انجیل برای همه قابل فهم می باشد. هر زمانی که به ۱۰ نفر این زبان را یاد می دهیم در واقع یک انجیل جدید برای دنیای دیجیتال خلق کرده ایم- ۵۰% تجارت ما از طریق همین مرور کردن ها رونق می گیرد.”

به خودتان و دیگران اعتماد کنید

” حس خوبی دارم وقتی که می بینم می توانم کسب و کاری ایجاد کنم که از نظر فرهنگی دارای ارزش و کلاس بالایی است: از نظر هیجان، دوستی ، پذیرا بودن دیگران ، مثبت نگری و رفتارهای انسانی . هر کسی ممکن است در زندگی خود دچار اشتباهاتی شود اما اگر بتوانید به دیگران اعتماد کنید، مطمئن باشید که درست ترین کار زندگیتان را انجام داده اید. و اعتماد مهمترین عنصر در ایجاد پیوند بین افراد یک گروه می باشد. به هرحال این یک حرکت متفاوت در عرصه تجارت فعلی است. در دنیای تجارت تکنولوژیکی شما می بینید که افراد چقدر با روی باز و با روحیه همکاری بالا باهمدیگر برخورد می کنند و تجربیات خود را باهم در میان می گذارند و این در توسعه تجارت ۵۰ سال اخیر یک امتیاز عالی محسوب می شود.

در زمان استخدام پرسنل، روی رزومه آنها تکیه نکنید

من به طور مداوم در حال یادگرفتن این هستم که چگونه کسب و کاری شروع کنم و استخدام را نوعی آموزش می بینم. داخل رزومه و پروفایل لینکدین افراد یکی از مهمترین مسائل درنظر گرفته نمیشوند. چه چیزی باعث می شود که فردی برای کار انتخاب شود؟ چشم اندازها و آرزوهای این افراد چه چیزهایی هستند؟ اینها سوالاتی هستند که هرگز پرسیده نمی شوند. به جای بررسی اینکه آیا فرد برای عنوان کاری مناسب است یا نه!، ابتدا از او می پرسیم که آیا خود او فکر می کند برای این کار مناسب است یا خیر. سپس از او سوالاتی در ارتباط با هوش و خلاقیت و مهارتهای تخصصی می پرسیم. افرادی که از همه نظر کامل باشند بسیار نادر هستند اما بعضی وقتها هم این اتفاق می افتد. شاید با روال های معمول سازگار نباشد اما دوست دارم فکر کنم که چنین رویه ای می تواند موفق باشد. هر کسی درباره انتخاب افراد با وسواس و آنها را با توجه به استعدادشان بر میگزیند اما فکر نمی کنم که رزومه افراد بتواند آنرا کاملا نشان دهد.

از نتورکینگ استفاده کنید

به نظر من افراد فوق العاده شگفت انگیزند. اینگونه به نظر می رسد که درنتورکینگ شما برای بدست آوردن چیزی باید چینش انجام دهید اما بیشتر به کنجکاو بودن مربوط می شود . شاید شما مجبور شوید که بین افراد یک رابطه کاری ایجاد کنید و این در حالیست که شاید واقعا خودتان شناختی درباره آنها نداشته باشید. این شغلی است که بر مبنای ارتباطات و اهمیت آن بنا نهاده می شود و نباید دست کم گرفته شود. شاید مردم خیلی درباره برنامه های شغلی یا زندگی خود صحبت کنند اما آینده غیرقابل پیش بینی است.

گردآوری : گروه سبک زندگی بانو آنلاین

منبع:ibanoo.ir

مطالب مرتبط :
» قیمت خودرو در بازار تهران دوشنبه ۱۱ فروردین
» چیدن وسایل آشپزخانه
» علل آسیب مغزی در انسان
» بازار موبایل ورکود در خرید و فروش تلفن همراه
» لیست کتابخانه های شهر تهران
برچسب ها :

, , , ,

بدون دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟;
جديدترين مطالب