دسته بندي

                                                   

آموزش بافتنی

                   

/

                                       

درد گردن – چه موقع باید نگران باشیم؟

2323424

گردن یک معجزه مهندسی طبیعی است و به ما اجازه می دهد تا سر را در همه جهات پیچ و تاب دهیم هفت استخوان به نام مهره توسط دیسک هایی به هم متصل هستند و شبکه ای از عضلات و بافت همبند سخت از آنها حمایت می کند طناب نخاعی از طریق یک کانال در همه طرف توسط استخوان محافظت می شود آسیب و یا فشار به هر یک از این مهره ها می تواند باعث درد شود.
علائم  درد گردن چه هستند؟
زمانی که درد گردن نگران کننده می شود؟
درمان درد گردن چیست؟
برای اجتناب از درد گردن چکنیم؟

علائم  درد گردن چه هستند؟

درد. این درد اغلب در گردن شروع می شود و به یک یا هر دو شانه ( گاهی اوقات بیشتر در پایین بازو ) یا تا پشت سر گسترش می یابد و در گردن و شانه ها ممکن است احساس سفتی شود سوزن سوزن شدن عمومی و معمولاً نگران کننده نیستند اما این نیاز به بررسی دارد زیرا یک عصب از ستون فقرات ممکن است گرفتار و یا تحریک شود درد معمولاً پس از چند روز بهبود می یابد و تا هفته ها از بین می رود.

زمانی که درد گردن نگران کننده می شود؟

بیشتر دردهای گردن به این معنا نیست که یک مشکل جدی برای نگرانی وجود دارد با این حال، علائمی که شما باید بررسی کنید علائم قرمزعبارتند از:
اگر بی حسی، ضعف و یا احساس سوزن سوزن شدن مداوم در بازوی خود دارید.
به طور کلی شما احساس ناخوشی به خصوص همراه با از دست دادن وزن و یا تب دارید.
درد نیز بدتر شده و بهتر نمی شود.
استخوان گردن به جای عضلات در هر طرف بسیار دردناک هستند.
مشکلات پزشکی از قبیل سابقه تصادف اخیر، سرطان و یا آرتریت روماتوئید داشته باشید.
اگر گردن درد شما بدتر می شود و شما علائم دیگر، مانند بی حسی، ضعف، سرگیجه و یا از دست دادن کنترل روده یا مثانه دارید با دکتر خود تماس بگیرید.

درمان درد گردن چیست؟

هنگامی که شما برای اولین بار گرفتار درد گردن می شوید ممکن است نسبت به حرکت بسیار دردناک باشد و شما برای چند روز نیاز به استراحت داشته باشید. پس از آن، به علائم قرمز بالا توجه کنید زیرا این علائم برای حفظ حرکت گردن مهم است اگر علائم بالا را ندارید گردن خود را به آرامی در تمام جهات هر چند ساعت حرکت دهید این کار را برای افزایش دامنه حرکات به تدریج انجام دهید. از نشستن طولانی مدت اجتناب کنید اما تا آنجا که امکان پذیر است فعالیت های عادی خود را انجام دهید. ضد درد مانند پاراستامول یا ضد التهاب و مسکن مانند ایبوپروفن کمک خواهد کرد و دکتر شما ممکن است یک دوره کوتاه از شل کننده های عضلانی را در بسیاری از اسپاسم های عضلانی توصیه کند. حرارت ممکن است به کاهش درد عضلات کمک کند.
آیا شما چیزی سنگین به تازگی بلند کردید؟ یا شاید شما شب گذشته در خواب، گردن خود را اشتباه روی پشتی گذاشتید؟ اگر چنین است، عضلات گردن شما ممکن است هیپراکستنشن شده باشد که باعث خشکی گردن شده است گشیدگی عضلات در گردن شما معمولا جدی نیست اما این همیشه درست نیست. شما باید علائم خود را در طول چند روز آینده بررسی کنید. اگر آنها بدتر و بدتر شده اند با پزشک خود تماس بگیرید.
اگر شما در حالت نشسته پشت یک میز و در تمام طول روز قوز می کنید ممکن است باعث درد گردن شما شود. بنابر این، از درمانگر فیزیکی و یا مربی شخصی که می تواند به شما تمرینات ساده گردن و همچنین چگونگی حفظ وضعیت خوب را آموزش دهد. همچنین، از استراحت و کشش مکرر در طول روز و بالا بردن صفحه نمایش کامپیوتر خود کمک بگیرید.
اگر درد گردن شما از بین نمی رود می تواند یک فتق دیسک و یا دیسک بیرون آمده باشد. که باید به پزشک مراجعه نمایید.

برای اجتناب از درد گردن چکنیم؟

شما همیشه می توانید از درد گردن جلوگیری کنید اما اقدامات احتیاطی ساده روز به روز می تواند خطر ابتلا به درد و رنج را کاهش دهد.
موقع استفاده از کامپیوتر صفحه نمایش باید در سطح چشم شما باشد.
اگر شما در حال کار پشت یک میز و یا رانندگی در مسافت های طولانی هستید کشش به طور منظم داشته باشید.
به جای قوز به جلو، سر خود را بر روی ستون فقرات خود نگه دارید.
ورزش پیلاتیز، یوگا را برای خود برنامه ریزی نمایید

منبع:foodregime.com

مطالب مرتبط :
» لخته خون در ریه بیماری آمبولی ریوی
» آیا تستوسترون پایین علت درد مفاصل است؟
» برای داشتن سلامتی چه کنیم
» مادران با دخترانشان عاطفی‌تر صحبت می‌کنند!
» روشهای پیشگیری از میگرن
برچسب ها :

, , , ,

بدون دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟;
جديدترين مطالب