دسته بندي

                                                   

آموزش بافتنی

                   

/

                                       

عادت های مضر برای سلامتی انسان

5.13-Bad-Habit-nail-Biting

بیست و پنج درصد از بزرگسالان آمریکایی در سن ۶۵ سالگی تمام دندان های خود را از دست داده اند مثلاً مسواک زدن دندانها بلافاصله پس از خوردن یا نوشیدن مواد غذایی اسیدی سبب آسیب به دندان های شما می شود اگر شما بلافاصله بعد از خوردن غذا یا نوشیدن مسواک بزنید سبب سایش دندان می شود زیرا مینای دندان توسط اسید نرم شده است. لذا پس از یک ساعت یا بیشتر، اقدام به مسواک کردن داندان های خود با یک برس نرم نمایید.

برخی از عادت ها که برای سلامتی مضر هستند

قند و دندان – قند دشمن شماره ۱ دندان ها می باشد و باقی ماندن آن در دهان سبب بدترشدن آن می شود. قند توسط باکتری ها اسید تولید می کند دهان و اسید سبب آسیب مینای دندان می شود. از خوردن مواد غذایی مانند آب نبات، ژله اجتناب  کنید میوه های خشک مانند کشمش هیچ بهتر نیستند. به جای آن ازمیوه های تازه استفاده کنید.
نوشیدنی و دندان – نوشابه به دلیل اسیدیته آن، بیش از حد برای دندان ها مضر است الکل، نیز اسیدی و می تواند سبب ساییده شدن دندان ها شود علاوه بر آن، الکل سبب کاهش تولید بزاق شده و باعث خشک کردن دهان می شود بزاق به حذف پلاک و تجمع باکتری ها از سطح دندان ها کمک می کند. کاهش بزاق یعنی افزایش پلاک ها دندانی و بوجود آمدن  پوسیدگی می شود دهان خود را از نوشیدنی با آب بشوئید.
پیچاندن و کشیدن موها – کشیدن و پیچیدن موها به مرور زمان سبب ریزش آن می شود. کشیدن مو می تواند یک حالت روانی به نام تریکوتیلومانیا باشد که یک نوع وسواس است و به روان درمانی نیاز دارد.
قولنج گیری – پیچش سر به یک سمت، گاز در مفصل های بین مهره پشت کم می کند. و شکستن  مکرر قولنج گردن می تواند آسیب سبب رباط های اطراف گردن شود. از طرفی تحرک زیاد، باعث ساییدگی درون مفصل های سطحی می شود و به مرور سبب آرتریت می شود.
دستکاری صورت – کندن آکنه صورت می تواند آسیب لایه نازک پوست شود. کندن آکنه، اگر منجر به خون ریزی شود سبب لکه دائمی می شود.
گاز گرفتن قسمت داخل لپ ها – جویدن قسمت داخل لپ می تواند و اغلب سبب تورم و زخم لپ می شود. به مرور زمان تبدیل به التهاب مزمن و احتمالاً دچار خون ریزی می شود.
جویدن آدامس – آدامس جویدن به دلیل استفاده بیش از حد از عضله های فک سبب بروز TMJ می شود. آدامس های رژیمی سبب مشکلات هاضمه ای می شود. بلع هوای اضافی هنگام جویدن آدامس، سبب افزایش گاز معده می شود.
زبان زدن لب –  این کار سبب تماس لب با آنزیم های گوارشی می شود. این آنزیم ها پوست را از بین برده و سبب و التهاب آن و ظاهری خشک و ترک خورده پیدا می کند.
گاز گیری انتهای مداد یا خودکار – انتهای مداد یا خودکار دارای میکروب می باشد و می تواند سبب بیماری شود. و سبب آسیب دندان و بافت های نرم لثه می شود.
ناخن جویدن – اگر شما ناخن های خود به علت عصبی بودن در طول یک فیلم ترسناک نیش بزنید و به طور منظم عادت شود می توانید به ناخن ها و پوست اطراف آن صدمه بزند می گوید دکتر مایکل شاپیرو متخصص پوست در شهر نیویورک می گوید میکروب از دهان به پوست و بالعکس منتقل می شود باکتری در زیر ناخن ها نیز ممکن است به دهان منتقل می شود و باعث عفونت لثه و گلو شود. نقاشی کردن ناخن ها ممکن است سبب ترک این عادت شود.

منبع:foodregime.com

مطالب مرتبط :
» معرفی مراکز فروش عمده در تهران
» درمان جوش زیر پوستی و چرکی
» اطلاعات لازم هنگام مواجهه با حوادث رانندگی
» قهوه و خواص آن
» افزایش قد
برچسب ها :

, , , ,

بدون دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟;
جديدترين مطالب