دسته بندي

                                                   

آموزش بافتنی

                   

/

                                       

علل آسیب مغزی در انسان

healthy-breakfast1

مغز انسان بخشی بسیار حساس و ظریف از یک انسان در نظر گرفته شده است که آسیب به مغز می تواند به تعدادی از عوارض منجر شود. مغز انسان مانند CPU است که کمک می کند تا ما فکر کنیم و کارهای روزانه را انجام دهیم مغز ما همچنین از تمام اندام مراقبت می کند. بنابر این مغز بخشی از حساس ترین قسمت بدن ما است که باید مراقبت آن باشیم برای سالم ماندن و داشتن تناسب باید مراقبت به آسیب های مغزی باشید

مغز آسیب دیده می تواند منجر به مشکلات بهداشتی در تمام بدن ما شود. سازمان بهداشت جهانی به تازگی بر اساس تحقیقات خود، یک لیست ۱۰ تایی از بزرگترین عادات مخرب مغزی را منتشر کرده است.
نخوردن صبحانه – کسانی که صبحانه نمی خورند سطح قند خون آنها پایین می رود. این امر باعث تامین نامناسب مواد غذائی برای مغز و در نتیجه افت فعالیت مغزی می شود.
پرخوری – این امر باعث سخت شدن عروق مغز شده و منجر به کاهش قدرت ذهنی می شود.
استعمال دخانیات – این امر باعث کوچک شدن چند برابری مغز و منجر به آلزایمر می شود.
مصرف زیاد قند و شکر – قند و شکر زیاد سبب قطع جذب پروتئین و مواد مغذی شده و باعث سوء تغذیه و احتمالاً اختلال در رشد مغزی خواهد شد.
آلودگی هوا – مغز بزرگترین مصرف کننده اکسیژن در بدن ماست. دمیدن هوای آلوده باعث کاهش اکسیژن به مغز و منجر به کاهش کارآیی مغز می شود.
کمبود خواب – خواب به مغزمان اجازه استراحت می دهد. دوره طولانی کاهش خواب، مرگ سلولهای مغزی را تسریع می کند.
پوشاندن سر به هنگام خواب – خوابیدن با سر پوشیده، سبب غلظت دی اکسید کربن و کاهش تجمع اکسیژن شده و تأثیرات مخرب مغزی افزایش می دهد.
کار کشیدن از مغزتان – کار سخت یا مطالعه در زمان بیماری ممکن است منجر به کاهش کارآئی مغز شود و در نتیجه سبب صدمه مغزی می شود.
کاهش افکار مثبت – افکار مثبت مغزی بهترین راه برای تمرین دادن مغز ما است نداشتن افکار مثبت مغزی ممکن است سبب کوچک شدن مغز شود.
مکالمات معنوی – صحبت کردن در مکالمات به ندرت معنوی، سبب ترویج بهره وری مغز خواهد شد.

منبع:foodregime.com

 

 

مطالب مرتبط :
» مکیدن انگشت در کودکان و علل آن
» 5 درمان موثر شوره سر
» علل و علائم بیماری واسکولیت
» تصحیح اشتباهات: از نشستن تا بخور و بخواب!
» ویتامینها و بهترین زمان مصرف آن
برچسب ها :

, , , , ,

بدون دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟;
جديدترين مطالب